09359622346 info at barooten dot com تهران ،خیابان نجات الهی ،کوچه اسدی ،پلاک 6 ،واحد 4
راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی و 5 مزیت کسب و کار اینترنتی

در حال حاضر مشاغل و حرفه‌هایی که به صورت اینترنتی فعال هستند، جزو کسب و کارهای پر درآمد محسوب می‌شوند و به همین دلیل، تعداد افرادی که می‌خواهند به این نوع کسب و کار، بخاطر رونق زیاد، روی بیاورند به شدت در حال افزایش است. به گونه‌ای که بیشتر افراد می بایست تا چند سال آینده؛ شغل خود را وارد حیطه دیجیتال مارکتینگ نمایند و به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشند در غیر اینصورت محکوم به شکست خواهند شد.

اگر دارای شغل و حرفه‌ای هستید و می‌خواهید رونق و سود خود را گسترش دهید بهتر است که با  راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا شوید برای وارد شدن به آن باید اطلاعات کامل در این زمینه داشته باشید. چنانچه در مورد این موضوع و موارد مرتبطِ با آن، آگاهی لازم را ندارید نگران نباشید، کارشناسان ما در گروه بروتن(barooten) در کنار شما و آماده خدمت رسانی و مشاوره( به صورت رایگان) به شما هستند.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از اینترنت پول در نمی آورید و کسب و کار آنلاین ندارید سخت در اشتباهید. امروزه کسانی موفق ترند که در زمینه کسب و کار اینترنتی فعالیت بیشتری دارند. این افراد به راحتی میتوانند از سد رقبای خود عبور کنند.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اهمیت راه اندازی کسب و کار اینترنتی

قبل از بررسی این سوال لازم است که بدانیم کسب و کار اینترنتی چیست؟ هر کار یا شغلی که با اینترنت سروکار دارد و به صورت آنلاین انجام می‌شود را کسب و کار اینترنتی می‌گویند. در چندین سال گذشته این نوع کسب و کار بسیار رواج پیدا کرده و بیزینس های زیادی هستند که فعالیت های خرید و فروش کالا و یا خدمات خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. به طور مثال در سالهای قبل برای خرید کالا، لباس، ساعت، کتاب و غیره به فروشگاه و پاساژ می رفتید و پس از ساعتها گشتن، وسیله دلخواه خود را می خریدید.اما امروزه می توانید بوسیله اینترنت هر آنچه را که احتیاج دارید در کمترین زمان تهیه نمایید چرا که در حال حاضر بیش از 75 درصد کسب و کارها، تبدیل به کسب و کار اینترنتی شده اند.

 استفاده بیش از پیشِ مردم از اینترنت و فضای مجازی و مشغله‌های کاری و روزمره باعث شده اکثریتِ افراد خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند، آسان بودن خرید، قیمت مناسب، تحویل زود هنگام در مکان مشخص و دیگر موارد این چنینی همه از دلایل اهمیت کسب و کارهای اینترنتی هستند و باعث می شوند که مردم به سوی این گونه خریدها سوق داده شوند که این امر موجب می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک صاحبین مشاغلی که کسب و کار خود را اینترنتی نکرده‌اند، شکست غیر قابل جبران و سختی را متحمل شوند.

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم؟ و این نوع کسب و کار برای چه کسانی مفید است؟

به راه انداختن کسب و کار اینترنتی برای فردی که در خانه نشسته است و می‌خواهد با صرفِ کمترین هزینه صاحب شغل و درآمد شود تا تولید کنندگان و مدیران شرکتهایی که می‌خواهند از رقبای خود پیشی بگیرند، مناسب است، حال ممکن است که بگویید چطور چنین چیزی ممکن است؟ من پاسخ این سؤال را با ذکر مثالی توضیح می دهم، مثلا الان ممکن است فردی در خانه با یک ایده کاری نشسته باشد( بر فرض که می‌خواهد صنایع و هنرهای دستی را معرفی و بفروشد) و به فکر این باشد که چگونه هزینه و مکانی را برای پیاده کردن و دایر کردنِ ایده خود فراهم کند؟

بهترین راهِ حلِ مشکلِ این فرد این است که به جایِ صرفِ هزینه‌های اضافی برای اجاره مکان و بکارگیری افراد، ایده خود را به صورت اینترنتی آغاز کند یعنی به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشد با این کار دیگر نیازی به رفت‌وآمدهای پی در پی به محل کار، اجاره محلِ کار، حقوق کارکنان و دیگر مواد مشابه نیست و می‌تواند در خانه بنشیند و خود به عنوان مدیر شروع به کار کند. مزیتِ دیگری هم که کسب و کار اینترنتی دارد این است که به شما این فرصت را می‌دهد با فعالیت درست و صحیح در اینترنت و شبکه‌های مجازی، بتوانید مشتریان و خریداران را از سراسرِ جهان جذب کنید.

به راه انداختن کسب و کار اینترنتی برای تولید کنندگان بزرگ نیز بسیار حائز اهمیت است زیرا این شرکت‌ها می‌توانند با صرف هزینه‌ای مناسب برند، محصول یا حرفه خود را به جهانیان معرفی کنند و در هر نقطه ای که باشند می‌توانند محصولات خود را بفروش برسانند و پاسخگوی نیازهای مردم باشند در کنار این موارد نیز به طرز چشمگیری می‌توانند از رقیبان خود جلو بیافتند.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی چه مزایایی دارد؟

 • بدون نیاز به زمان و مکان مشخصی در هنگام کار
 • بدون نیاز به دانش و مدرک خاصی
 • بدون کارفرما و آغا بالاسر!
 • حقوق بگیر نیستید، خودتان به دلخواه انتخاب می‌کنید چه مقدار کار کنید.
 • درامد بالا و پیشرفت سریع

موارد ذکر شده ویژگی‌هایی هستند که با راه اندازی کسب و کار اینترنتی شاملِ حالتان می‌شوند علاوه بر آن‌ها شما داری یک شغل به‌روز و باکلاس با درآمدی بسیار بالا خواهید شد که با مدیریت درست و صحیحِ خودتان هر روز بر رونق آن افزوده می‌شود.

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق در دو بخش سه مرحله‌ای
‌بخش اول راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق
 1. شناختن توانایی‌های خود:

سعی کنید قبل از هر اقدامی در این زمینه، توانایی‌ها خودتان را بشناسید، مثلا شما در کامپیوتر و مسائل آن خبره هستید، فن بیان روان و سلیسی دارید، به زبان خارجی تسلط دارید، آشپز ماهر و حرفه‌ای هستید یا هر توانایی دیگری که دارید را مشخص کنید.

 1. مشخص کردن حوزه کاری:

بعد از اینکه توانایی‌هایتان را مشخص کردید حال نوبت آن است که حوزه کاریِ خود را با توجه به آن انتخاب کنید مثلا اگر آشپزِ ماهری هستید می‌توانید حوزه کاری خود را به آشپزی اختصاص دهید. اگر هم توانایی خاصی ندارید بهتر است که بدانید مردم به چه موضوعاتی بیشتر علاقه دارند و برای دستیابی به این موضوع، می‌توانید از ابزار” google trends” استفاده کنید بعنوان مثال می‌خواهید بدانید خیاطی علاقمند و جست‌وجو کننده بیشتری دارد یا آشپزی، گوگل ترند این مشکل را برای شما حل میکند و به شما می‌گوید کدام واژه طرفدار بیشتری دارد.

 1. زیر نظر گرفتنِ سایت‌هایی که با حوزه کاری شما یکسان هستند( سایت رقبا):

حوزه فعالیت خودتان را در گوگل سرچ کنید متوجه خواهید شد که چندین سایت با موضوع شما بالا می‌آیند برای موفق بودن در راه اندازی کسب و کار اینترنتی لازم است که به طور پیوسته این چهار مورد زیر در سایت‌های رقیب را تحت نظر داشته باشید:

 • نوع محتوا( حرفه‌ای بودن سایت را می‌توان از نوع محتوای درج شده در آن تشخیص داد، با بررسی محتوای سایت رقیب می‌توانید ضعیف یا قوی بودن آن را متوجه شوید و اگر ضعفی را در محتوای آن‌ها بیابید با تمرکز بر محتوای خود می‌توانید محتوایِ بهتر و کامل‌تری از آن‌ها ارائه دهید)
 • ترافیک سایت( افزونه الکسا تولبار به شما کمک می‌کند تا به صورت تقریبی ترافیک سایت یا تعداد بازدید کننده‌های سایت را متوجه شوید)
 • نوع ارائه خدمات( بررسی کنید که سایت رقیب شما چه نوع محصولاتی با چه خدماتی را ارائه می‌دهد)
 • تاریخ ایجاد یا قدمت سایت( اینکه بدانید سایت رقیبِ شما از چه سالی شروع به کار کرده است و در طی چه مدتی توانسته موفق شود.برای دانستن این موضوع سایت”com “می‌تواند به شما قدمت سایت درخواستیِ را بدهد)

 

بخش دوم راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق:
 1. طراحی سایت:

طراحی سایت، موردِ بسیار مهمی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق است، می‌توانید برای طراحی سایت از افراد متخصص کمک بگیرید اگر هم پول کافی برای اینکار ندارید می‌توانید خودتان با کمی مطالعه و خواندن مقالاتی همچون طراحی سایت فروشگاهی در سایت بروتن(barooten )، طراحی سایتِ خودتان را انجام دهید.

 1. جذب ترافیک:

اگر سایت شما ترافیک بالایی ندارد یعنی بازدید کننده زیادی نداشته و برای شما درآمدی ندارد، تبلیغات در جذب مخاطب و بازدید کننده تأثیر گزار است اما معمولا هزینه زیادی را به دنبال دارد، رعایت اصول سئو و تولید محتوای سئو شده، بهترین روشی است که می‌تواند ترافیک بالایی را برای سایت شما به دنبال بیاورد و درصد موفقیت شما را در ‌ایجاد و راه اندازی کسب و کار اینترنتی ‌افزایش ‌دهد چرا که استفاده از اصول سئو باعث می‌شود تا موتورهای جست‌وجو کننده گوگل، سایتِ شما را در صدر جدول قرار دهند و در هنگام سرچ سایت شما برای مخاطب باز شود.

 1. اهمیت دادن به مشتری:

اگر می‌خواهید مخاطبان و مشتری‌هایتان ثابت باشند و آن‌ها نیز برای شما در بین آشنایان و نزدیکان خود تبلیغ کنند بهتر است که به آن‌ها اهمیت دهید یعنی سعی کنید از شما و سایت‌تان راضی باشند، مثلا هنگامی که محصولی را از سایت شما خریداری می‌کنند، پشتیبان خوبی باشید و پاسخگویی مناسب برای سؤالات آن‌ها باشید.

آیا راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به کسب مجوز دارد؟

خوشبختانه کسب و کارهای اینترنتی نیازی به دریافت و اخذ هیچگونه مجوزی ندارد بجز نماد اعتماد الکترونیکی که آن هم برای سایت‌هایی لازم است که قصد فروش محصول یا کالایی را دارند، دیگر سایت‌ها که در آن فروشی صورت نمی‌گیرد نیازی به دریافت این نماد نخواهند داشت، توجه کنید که اصلا لازم نیست نگرانی خاصی بابتِ دریافت نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشید چرا که دریافت و اخذِ آن، مراحلِ بسیار ساده‌ای دارد و فقط کافی است که برای گرفتنِ آن ثبت نام کنید و منتظر بمانید، وقتی که وب سایت شما وارد اینترنت شد و مراحل بررسی آن طی شد آن گاه این نماد به وب سایتتان اعطاء خواهد شد.

کسب و کار اینترنتی موفق

راه اندازی کسب و کار اینترنتی چه مقدار هزینه می‌خواهد؟

اگر شما بتوانید به اینترنت وصل شوید، شما می‌توانید به راحتی کسب و کار اینترنتی داشته باشید چون که اولین و مهم‌ترین موردی که یک کسب و کار اینترنتی نیاز دارد دسترسی به اینترنت است اما مقدار هزینه‌ای که لازم است تا یک کسب و کار اینترنتی به راه انداخت به هدف، کار و سایتی که قصد دارید طراحی کنید بستگی دارد.

 یعنی هزینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای همه شغل‌ها همانندِ هم نیست مثلا اگر شما قصد دارید و در ابتدایِ راه اندازی کسب و کاری همانندِ سایت‌های معروفی همچون دیجی کالا هستید قطعا به سرمایه هنگفت و بالایی نیاز دارید اما اگر بخواهید مرحله به مرحله پیش بروید و در ابتدا با هزینه کم شروع کنید، مثلا خودتان سایتی راه بیاندازید و شروع به فروش محصول یا کالایی( چیزی که سر رشته‌ای در آن داشته باشید مثلِ فروش لوازم آرایشی، لباس، صنایع دستی و موارد مشابه) کنید، قطعا هزینه کمتری می‌طلبد البته برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره رایگان پیشنهاد می‌کنیم به گروه و مشاوران سایت بروتن(barooten ) مراجعه کنید.

 

مشاوره رایگان از طریق واتساپ