بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال به کلیه تلاش های بازاریابی که با استفاده از دستگاه الکترونیک یا اینترنت صورت میگیرد گفته می شود.

شرکت ها با استفاده از کانال های دیجیتالی مثل موتورهای جستجو،ایمیل ،رسانه های اجتماعی و سایر وب سایت ها برای ارتباط با مشتریان فعلی و مشتریانی بالقوه خود ارتباط برقرار می کنند.

امروزه بسیاری از افراد ساعت های طولانی را در حال گذراندن در اینترنت هستند.استفاده از بازاریابی دیجیتال یعنی استفاده از زمان و ابزار مناسب برای جذب مخاطب.

در چند سال گذشته استفاده از اینترنت بسیار رواج یافته است و از سویی دیگر خرید به شکل آنلاین نیز رو به افزایش است.

ابزارهای بازاریابی دیجیتال

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای رسیدن به اهداف بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرند .از جمله ابزارهای بازاریابی که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سئو یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو
  • بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)
  • بازاریابی محتوا
  • بازاریابی درونگرا
  • بازاریابی شبکه های اجتماعی
  • تبلیغات بنری
  • ایمیل مارکتینگ
  • بازاریابی موبایل و تبلیغات پیامکی 
  • بازاریابی ویروسی دیجیتال
  • تبلیغات بر اساس کلیک 

در بازاریابی دیجیتال عناصر زیادی دخیل هستند که می توان به مهمترین آنها یعنی بازاریابی شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

digital-marketing
اهمیت

اهمیت بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال توانایی تجزیه و تحلیل و آنالیز مشتری را به ما می دهد.شما می توانید به آسانی با بررسی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ،مشتریان خود را ارزیابی نمایید.

به عنوان مثال زمانی که شما مقاله ای را در سایت خود منتشر می کنید تعداد زیادی بازدید کننده خواهید داشت.اما از این میزان بازدید کننده تعدادی مشتری محصول و خدمات شما هستند.

برای رونق کسب و کار می بایست در جایی حضور داشته باشید که مشتری حضور دارد.

امروزه بسیاری از افراد ساعت های زیادی را صرف انجام کارهای خود از طریق گوشی همراه می کنند.

رسانه های اجتماعی جایی است که مردم در آن حضور دارند.بازاریابی و تبلیغات رسانه های اجتماعی تنها یک بخش از ابزارهای دیجیتال است.

بازاریابی دیجیتال به کسب و کارهای کوچک اجاره می دهد تا با هزینه کم  رقابت کنند.

 

تاثیر کانال های آنلاین

رفتار مشتری برای خرید نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است.بیشتر افراد با اعتماد به کسب و کار های آنلاین خریدهای خود را نهایی می کنند.

82 %

899 از 1203

تحقیق آنلاین

4 %

899 از 1203

تحقیق آفلاین

14 %

899 از 1203

بدون تحقیق

سوالات متداول

آنلاین مارکتینگ یا همان اینترنت مارکتینگ ، بخشی از دیجیتال مارکتینگ است. مهمترین شاخصه بازاریابی آنلاین، وابستگی به استفاده از اینترنت برای انجام کارها می باشد. اجرای یک کمپین پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) ، استفاده از تبلیغات پاپ آپ در سایتی دیگر برای تبلیغ کالا  از آنلاین مارکتینگ به حساب می آید.

در بازاریابی آنلاین شما از روشهایی همچون؛ وبسایت، SEO، پرداخت به ازای هر کلیک، تبلیغات نمایشی، بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده می کنید که جزو تکنیک هتی آنلاین مارکتینگ به شمار می روند.

تمام ابزارها و تکنیک های مورد استفاده در آنلاین مارکتینگ  در دیجیتال مارکتینگ هم مورد استفاده قرار می گیرند اما عکس این موضوع امکان پذیر نیست.

عده کمی هستند که نسبت به اهمیت دیجیتال مارکتینگ و استفاده از ابزارهای آن بی تفاوت باشند.

انجام پروسه‌های دیجیتال مارکتینگ بسیار ساده است و هر شرکت و کسب و کاری می‌تواند برای رشد خود و افزایش درآمد از دانش این حوزه سود ببرد.؛ به شرط آنکه برای ورود به این حوزه از ابتدا با فکر و استفاده از دانش متخصصین  عمل نماید.

آشنایی بیشتر مردم با نام و فعالیت برند شما ، صرف وقت کمتر  هم برای مشتری و هم برای پرسنل فعال در کسب و کارها دسترسی دقزق تر به مشتریان هدف، آسانی  و هزینه کمتر در مقایسه با شیوه‌های سنتی‌ و ارتباط  گسترده و بهینه با مشتریان، هر صاحب کسب و کاری را  به سوی دیجیتال مارکتینگ سوق می دهد.

 

مشتریان دوست داشتنی ما

برای مشاوره بازاریابی دیجیتال با ما تماس بگیرید!