sem

SEM چیست؟

SEM مخفف Search Engine Marketing و به معنی بازاریابی از طریق موتورهای جستجو می باشد، به طور کلی به کلیه فعالیت ها و راهکارهایی که در جهت افزایش بازدید کننده، افزایش رتبه و رنکینگ و به ویژه درآمد یک سایت انجام می گیرد، sem سایت می گویند.
بنابراین فعالیت در حیطه بازاریابی موتورهای جستجو را حتی می توان قبل از شروع طراحی یک سایت آغاز کرد.

این استراتژی اغلب به عنوان بازاریابی پرداخت یا پرداخت با هر کلیک(PPC) شناخته می شود.

بازاریابی موتور های جستجو (SEM)

بازاریابی موتور های جستجو به هر تاکتیکی گفته می شود که منجر به داشتن یک نام تجاری خاص شده و به ظاهر شدن در صفحات نتایج موتورجستجو(SERPs) کمک می کند. این تکنیک ها شامل تلاش برای به دست آوردن رتبه بندی بالاتر و افزایش قابلیت جستجو است . بنابراین شما می توانید ترافیک بیشتری را برای وب سایت و یا صفحات وب خاص خود ایجاد کنید. جستجوگرها شامل صدها تاکتیک هستند که می توانند یک نام تجاری را در رتبه بندی جستجو افزایش دهند.

seo-vs-sem

تفاوت SEO و SEM چیست؟

بسیاری از صاحبان کسب و کار اینترنتی دو مفهوم SEM و SEO را یکسان در نظر میگیرند.در حالی که سئو می تواند جزیی از بازاریابی موتورهای جستجو باشد. در ادامه به برخی از تفاوت های آنها اشاره میکنیم :

  • SEM و SEO عناصر بازاریابی جستجو هستند که هر دو کمک می کنند تا یک نام تجاری در نتایج جستجو ظاهر شود.
  • تاثیر sem فوری است در حالی که که فرآیند seo زمان بر و طولانی است .
  • شما زمانی که یک کاربر بر روی یکی از نتایج SEM کلیک می کند پرداخت می کنید در هر حالی که  وقتی کاربر بر روی یک نتیجه جستجوگر کلیک کند هیچ هزینه ای را نمی پردازید.
  • برای استراتژی SEM می بایست یک بودجه را برای نشان دادن تبلیغات SEM کنار بگذارید.
  • نتایج SEM به یک مخاطب هدف مشخص را نشان می دهد و شما می توانید مخاطبان هدف را از این طریق مشخص نمایید .
  • برای انجام تست SEM بهتر از SEO است و شما بلافاصله می توانید تبلیغات پرداخت شده را روشن یا خاموش کنید.
  • استراتژی جستجوگرها در طول زمان رشد می کند و به طور کلی SEO نتایج پایدارتری نسبت به SEM دارد.

 

روش های بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو یک نوع از بازاریابی اینترنتی است که به افزایش بازدید سایت شما در صفحات نتیجه موتور جستجو کمک می کند.این یک استراتژی بازاریابی مدرن است که با کمک آن می توانید محصول خود را در سطح جهانی تبلیغ کنید.

  • یکی از محبوب ترین انواع بازاریابی موتور جستجو (SEM)، بهینه سازی موتور جستجو(SEO) است. بوسیله سئو  رتبه سایت شما به صورت ارگانیک بالا می رود.
  • تبلیغات پرداختی به ازای کلیک یا PPC  یکی دیگر از روش های بازاریابی موتورهای جستجو می باشد.PPC  یک روش گران اما پر طرفدار است.
  • تبلیغات جستجوی پولی (PSA) روشی است که در آن به جای انتظار کشیدن برای رسیدن به رتبه ی بالا می توانید با پرداخت هزینه ای مشخص در صدر نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید.

در این روش برای دریافت موقعیت بالاتر در گوگل می بایست یکسری ساختارها را نیز رعایت کنید .زیرا رقابت برای دریافت رتبه بالا در گوگل بالاست.

اجرای کمپین های SEM  آسان نیست و نیاز به مهارت و تجربه دارد.

اگر تجربه و مهارت چنین کاری را ندارید بهتر است این کار را به کسانی که سالها در این راه تجربه اندوخته اند بسپارید.

SEM-Chanels

پرسش های متداول

هزینه های گوگل ادوردز متغیر است و به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد.به طور متوسط شما به ازای هر کلیک در گوگل ادوردز می بایست بین 1 تا 2 دلار هزینه نمایید.

کلمات کلیدی رقابتی گران قیمت تر هستند. در بینگ و گوگل ادوردز به ازای هر کلیک 20 دلار یا بیشتر هزینه دارند.به عنوان نمونه کلماتی مانند ترک اعتیاد ،کلاس آموزشی،بیمه ،نرم افزار،وام مسکن و ... جزو گران ترین کلمات کلیدی در گوگل ادوردز هستند.

 

بسیاری از کسب و کار های آنلاین قادر به پرداخت هزینه های تبلیغات نیستند.از سویی تبلیغات یکی از راه های کسب موفقیت در دیجیتال مارکتینگ تست.

شما به راحتی و با پرداخت هزینه می توانید در کمترین زمان رتبه یک را از آنِ سایت خود نمایید.

تبلیغ کردن در گوگل تا زمانی ادامه می یابد که شما بتوانید برای آن هزینه کنید.و به محض قطع شدن حسابتان در گوگل ادوردز سایت شما از صفحه اول نتایج جستجو محو می شود.

اگر برای کسب و کار خود برنامه ای طولانی مدت دارید بهتر است بر روی سئو سرمایه گزاری نمایید.و جایگاه همیشگی در نتایج جستجو برای سایت خود ایجاد کنید.

البته کسانی که سرمایه بالا دارند و دنبال رسیدن به نتیجه در کوتاهترین زمان هستند می توانند از همان روش پولی برای بهتر دیده شدن استفاده نمایند.

سئو یک فرآیند ارزشمند و با ماندگاری بالاست.

از کجا شروع کنیم؟

Search-Engine-Optimization 1

تماس با کارشناسان ما

آنالیز-سایت-شما 2

انتخاب کلمات کلیدی

طراحی-کمپین-سئو 3

تخصیص بودجه

اجرای-کمپین 4

اجرای کمپین

مشتریان دوست داشتنی ما

برای مشاوره رایگان و آنالیز سایت شما با ما تماس بگیرید